پرنورتر از ماه

شهاب سنگ سال 1992 پیکسویل پیش از برخوردش با یک اتومبیل، توسط 16 دوربین جداگانه فیلمبرداری شده بود. درخششِ این آتشگوی دیدنی که بر پایه ی شواهد مستند، از قرص کامل ماه نیز پرنورتر بود، به مدت 40 ثانیه ادامه داشت و با گذشتن از روی چندین ایالت آمریکا، در نیویورک فرود آمد. ویدئویی از این آتشگوی (گلوله ی آتش) بر فراز یک زمین فوتبال در جانستون، پنسیلوانیای آمریکا که تیمی دبیرستانی در آن در حال بازی بود می بینیم:
یکی از سنگ های رگبار شخانه ای (شهاب سنگی) ایجاد شده را نیز می توانید در این تصویر ببینید که از سنگ فشرده تشکیل شده و اندازه و جرمش برابر با یک توپ بولینگ بسیار سنگین است. اگر آنقدر خوش شانس باشید که شهابسنگی را درست پس از برخوردش به زمین بیابید، آن را برندارید؛ بخش هایی از آن ممکن است بسیار داغ یا بسیار سرد باشد.
پیگیری مبدا و مقصد شهاب ها در این روزگار پیشرفته ی دیجیتالی شاید کار ساده ای باشد، ولی بسیاری از ویدئوهایی که با دوربین های امنیتی از شهاب های درخشان ضبط می شوند، ذخیره نمی شوند. اگر شما داوطلب کمک به دانش شهاب سنگ ها هستید و فیلم یا عکسی از آتشگوی هایی که تازه دیده شده اند و بیش از 48 ساعت از دیده شدنشان نگذشته، ضبط کرده اید، در اینجا ثبت نام نمایید.

واژه نامه:
Peekskill - Fireball - meteor - full Moon - meteorite

2 دیدگاه شما:

یوزپلنگ

اگر آنقدر خوش شانس باشید که شهابسنگی را درست پس از برخوردش به زمین بیابید، آن را برندارید؛ بخش هایی از آن ممکن است بسیار داغ یا بسیار سرد باشد.

هیچ جان فکر می کنی صاحب اون ماشین آسیب دیده باشما هم عقیده باشه؟؟

نه خسته! ممنون

یک ستاره در هفت آسمان

ممنونم یوزپلنگ عزیز
راستش خود من که حاضرم یه شهاب سنگ اینقدری به اسمم بشه حتی به قیمت این که صاف بخوره تو سر خودم! :))

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه