شاتل فضایی روی خیابانی در لوس آنجلس

هر روز پیش نمی آید که یک شاتل فضایی در فرودگاه لوس آنجلس (LAX) به زمین بنشیند.
گرچه این برای فرودگاه بین المللی لوس آنجلس نخستین بار به شمار می آید ولی برای برای شاتل فضایی اندیور که پس از به پایان رساندن گردش در آسمان کالیفرنیا - البته سوار بر یک ۷۴۷- برای آخرین بار به زمین نشست، واپسین مورد بود.
این شاتل پرآوازه طی واپسین پرواز خود به همراه هواپیماهای اسکورتش، نزدیک چندین نماد کالیفرنیا از جمله پل گلدن گیت در سان فرانسیسکو، نشان هالیوود، و نمای لوس آنجلس از بالا، مورد عکسبرداری قرار گرفت.
پیش تر، در ماه می، شاتل فضایی اینترپرایز هم که در راه موزه ی دریا، هوا، و فضای اینترپید بود، به هنگام گذر از پشت چند نماد شهر نیویورک به تصویر کشیده شده بود.
در تصویر بالا، شاتل بر دوش ۷۴۷ دیده می شود که هفته ی پیش به هنگام نزدیک شدن به فرودگاه لوس آنجلس، بالا و آن سوی یکی از خیابان های اصلی لوس آنجلس عکسش گرفته شد.
شاتل های فضایی اکنون دیگر بازنشسته شده اند و همگی به موزه پیوسته اند، همانگونه که شاتل درون این تصویر هم قرار است با گذر از فراز خیابان های لوس آنجلس، به مرکز علوم کالیفرنیا بپیوندد.
واژه نامه:
space shuttle - LAX - Los Angeles - shuttle Endeavour - 747 - Golden Gate Bridge - Hollywood Sign - shuttle Enterprise - Intrepid Sea, Air, & Space Museum - museum - California Science Center

منبع: apod.nasa.gov

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه