تصویر سه بعدی و جادویی مشتری

سیاره ی مشتری کروی است؛ می توانید با چشم خودتان این را ببینید!
کافیست به این تصویر که دو نمای سیاره ی مشتری را نشان می دهد خیره شوید و چشمتان را لوچ کنید. تصویر سومی که میان آن دو نمایان می شود، شکل این سیاره ی غول پیکر را آنچنان که هست، برجسته و در سه بُعد نشان خواهد داد.
عکاس فرانسوی، سیلوین ویله این دو نما را در روز ۳۰ دسامبر به کمک یک تلسکوپ ۱۲ اینچی ثبت کرد. چرخش سریع مشتری به وی کمک کرد تا بتواند دو تصویر متفاوت که برای ساخت یک عکس برجسته و استریو مورد نیاز بود را ثبت کند.

وی می گوید: «فاصله ی زمانی این دو نما حدود ۱۰ دقیقه است. من آن ها را با بهره از نرم افزار SPM (ساخت تصاویر برجسته) مورد پردازش قرار دادم تا بتوانم این زوج سه بعدی را بسازم.» وی می افزاید: «ماه یا قمری که در تصویر دیده می شود اروپا است. من آن را چند دقیقه پس از آن که از پشت مشتری نمایان شد گیر انداختم.» جزییات بیشتر کار او را اینجا بخوانید. (**: اروپا هم کرویست.) 

این ها را هم ببینید: * برجسته نمایی از گذر ناهید * رسم نقشه سیاره مشتری با مداد رنگی * فیلم یک دور چرخش کامل مشتری * بازیافتی عالی از تصاویر 30 سال پیش * مشتری را "در حال چرخش" تماشا کنید * کمربند مشتری دوباره نمایان شد  

واژه نامه:
Jupiter - planet - Sylvain Weiller - SPM - Stereophoto Maker - 3D-couple - moon - Europa

منبع: spaceweather

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه