اگر هنگام پرتاب یک موشک به فضا، به بدنه آن چنگ انداخته باشید، چه خواهید دید؟

تصور کنید به بدنه ی یک موشک چنگ انداخته اید و به گونه ای، می توانید سرعت زیاد و کاهش اکسیژن را هم تاب بیاورید. اگر به پایین نگاه کنید، چیزی که خواهید دید همانند نماهای درون این ویدیو خواهد بود.

این ویدیوی فوق العاده ماهواره ی Sentinel-1a را به هنگام نخستین پرتابش به مدار در هفته ی گذشته نشان می دهد، و در ادامه ی ویدیو، صحنه ی جدا شدن گام یا مرحله ی سوم موشک از آن هم دیده می شود.

به گفته ی شرکت آریان اسپیس (Arianespace) در یوتیوب: «تلاش موفقیت آمیز شرکت آریان اسپیس در پرواز VS07ی سایوز، که ماهواره ی Sentinel-1A را به مدار خورشید-همزمان برد، دیدگاهی زنده از فضا به جهانیان ارایه داد. دوربین های نصب شده به مرحله ی بالایی فرِگَت سایوز (Fregat) ویدیوهایی تماشایی را ثبت کردند... در حالی که در بلندای ۷۰۰ کیلومتری بالای سطح زمین، ماهواره ی Sentinel-1A هم جدا شد و زندگیش در مدار را آغاز نمود.»

Sentinel-1a نخستی ماهواره از رشته ماهواره های دیدبانی محیط زیستی زیر نظر سازمان فضایی اروپا است. این گروه ماهواره ها دیدگاه هایی با کیفیت بالا از زمین به دانشمندان ارایه خواهند داد.

واژه نامه:
rocket - oxygen - Sentinel-1a - Arianespace - Soyuz - Flight VS07 - Sun-synchronous orbit - Fregat upper stage - Eart - satellite - European Space Agency

منبع: universetoday

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه