ناحیه ای که از فضا مانند یک ورق کارتن دیده می شود

عکسی که در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۴ از درون ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شده و جایی در صحرای باختری، نزدیک العیون را نشان می دهد.
این تصویر را با اندازه ی بزرگ تر و کیفیت بهتر در توییتر وایزمن ببینید
فضانورد رِید وایزمن عکس ها و توییت های بسیاری را از ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده و می فرستد، ولی این عکس تازه اش توجه ها را به خود جلب کرده.
وایزمن بدون آن که درباره ی چیستی این ساختار زمینی چیزی بگوید در توییتر نوشته: «نمی توانم شرحش بدهم، از دید من به گونه ی شگرفی غیرطبیعی بود و از آن خوشم آمد.»
"مقوای شناور"؟
این چیزیست که بسیاری از نظردهندگان توییتر پس از دیدن این عکس گفته اند. اکنون ببینیم این عکس از کجای زمین گرفته شده.
به گفته ی پیتر کلتنر که به گونه ای منظم توییت هایی درباره ی عکس های فضانوردان می فرستد، این عکس جایی در باختر صحرای بزرگ آفریقا را نشان می دهد، نزدیک العیون (با مختصات ۲۶.۸۲۴۰۷۱ و ۱۳.۲۲۲۵۰۴-).
خط سفیدی که سمت چپ دیده می شود نوار نقاله ی خودکار یک معدن فسفات در بوکَراع است که از آن جا به یک بندر بارگیری در ساحل کشیده شده. به گفته ی پیتر، درازای این نوار یا تسمه حدود ۱۰۰ کیلومتر است [بلندترین تسمه نقاله ی جهان-م].
با جستجو در گوگل می تونید عکس های بسیاری را از این ناحیه ببینید گرچه زاویه ی دید هیچ کدام از آن ها مانند عکس وایزمن، که آن را همانند یک تکه ورق کارتنِ لبه صاف نشان داده نیست.

واژه نامه:
astronaut - Reid Wiseman - tweet - International Space Station - Floating cardboard - Earth - Peter Caltner - Western Sahara - El Aaiun - coordinate - conveyor belt - phosphate - mine - Bou Craa - Google -

منبع: universetoday

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه