پخش زنده عملیات تاریخی "فرود بر یک دنباله دار"


فردا، ۱۲ نوامبر ۲۰۱۴ برابر با ۲۱ آبان ۱۳۹۳، کاوشگر فیله از فضاپیمای مادرش (روزتا) جدا خواهد شد و برای نخستین بار در تاریخ کاوش های فضایی، بر سطح یک دنباله دار (دنباله دار 67-P/چوریموف-گراسیمنکو) فرود خواهد آمد.
این تصویر در اندازه ی بزرگ تر

بر پایه ی برنامه، جدایی این سطح نشین از حدود ساعت ۰۹:۰۳ به وقت گرینویچ (GMT)، برابر با ۱۲:۳۳ به وقت ایران آغاز می شود و ۷ ساعت پس از آن، در ساعت ۱۶:۰۲ به وقت گرینویچ، برابر با ۱۹:۳۲ به وقت ایران بر سطح دنباله دار خواهد نشست.

این رویداد تاریخی را با بروز رسانی های زنده در این وبلاگ و در صورت ایراد فنی، در خود وبکست سازمان فضایی اروپا که به گونه ی زنده از اتاق فرمان ماموریت پخش می شود دنبال کنید. نشانی این وبکست: http://new.livestream.com/esa/cometlanding

این پخش زنده از ساعت ۱۰:۰۰ گرینویچ روز ۱۱ نوامبر آغاز شده و با درنگ هایی، این عملیات حساس را در سه شنبه شب تا روز چهارشنبه پوشش خواهد داد. در این نشانی هم جزییات برنامه ی پخش تلویزیون ESA را ببینید. 

وبلاگ خود روزتا:  http://blogs.esa.int/rosetta

واژه نامه:
Rosetta - Philae - comet - Comet 67P/Churyumov–Gerasimenko

منبع: ESA

2 دیدگاه شما:

ناشناس

باور بفرمائید که بی نظیرید.در کشوری زندگی میکنیم که برای دیدن یک سایت صرفا علمی بایداز فیلترشکن استفاده کنیم .حال با این سرعت حلزونی اینترنت اگر مزین به فیلترشکن بشه چه شود.دست و دلتون که یک دریاست درد نکنه .بازهم ممنون ممنون که در اسرع وقت ما را در جریان این رویداد تاریخ کاوش فضاقرار دادید

یک ستاره در هفت آسمان

محبت دارید دوست عزیز
بابت فیلتر بودن وبلاگ هم واقعا شرمنده ی همه شما دوستان هستم.

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه