نمایی از درون شاه‌نشین ایستگاه فضایی

این تصویر در اندازه ی بزرگ تر
بعضی ها پنجره ها را دوست دارند و این ها بهترین پنجره هایی هستند که در ایستگاه فضایی بین المللی در دسترس است.
این عکس که در روز ۴ ژانویه از درون شاه نشین بزرگ و هفت-پنجره ی ایستگاه فضایی (Cupola) گرفته شده، جایی را نشان می دهد که بازوی کانادارم۲ از آن جا گردانده و کنترل می شود. از این بازوی رباتیک که آن را درست بیرون، سمت راست پنجره می بینید، برای گرفتن فضاپیماهای باری که به ایستگاه سر می زنند و کمک به فضانوردان به هنگام راه پیمایی فضایی بهره گرفته می شود.
خود اتاقک کوپولا به درگاه پایینی اتاقک آرامش ("آرامش"، Node-۳ یا Tranquility) راه دارد که رو به زمین است و چشم اندازی گسترده و پویا از سیاره ی زمین را در اختیار فضانوردان می گذارد. [ببینید: * ویدیوی فضایی سرگیجه آور از زمین]
ایستگاه فضایی در بلندای ۴۰۰ کیلومتری زمین جای دارد و هر ۹۰ دقیقه یک بار این سیاره را دور می زند. چنان چه در بالای این تصویر می بینید، لبه ی روشن پیکره ی زمین هم از پشت پنجره ها پیداست.

واژه نامه:
International Space Station - Cupola - module - Canadarm2 - cargo vehicle - astronaut - spacewalk - Earth - nadir - Tranquility module - planet

منبع: apod.nasa.gov

2 دیدگاه شما:

rahman tavakoli

علاقه شما به ادبیات بخصوص واژگان کمتر استفاده شده در خور توجه است .به نظر شما اگر کس دیگه ای این مطلب را ترجمه میکرد . the station's large راچه میگفت. شما شاه نشین ترجمه کردید که به نظرم از این بهتر نمیشد .
این شعر تقدیم شما :
شاه نشین چشم من تکیه گه خیال تست
جای شه است چشم من .بی تو مباد جای تو.

یک ستاره در هفت آسمان

محبت دارید جناب توکلی
سپاسگزارم

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه