بازگشت از فضا با چترنجات

این تصویر در اندازه ی بزرگ تر
عکسی که اینجا می بینید در روز پنجشنبه، اندکی پس از غروب آفتاب به وقت محلی آسیای میانه گرفته شده و فضاپیمای سایوز را در حال فرود با چترنجات و گذر از درون هوای چگال سیاره ی زمین نشان می دهد که بر فراز دریایی طلایی رنگ از ابرها شناور شده است.
سرنشینان این فضاپیما سه تن از اعضای ایستگاه فضایی بودند: بَری ویلمور، فرمانده ی اردوی شماره ۴۲ی ایستگاه از ناسا و الکساندر ساموکوتیایف و یلنا سرووا از سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکاسموس، Roscosmos).
این فضاپیما تقریبا در ساعت ۱۰:۰۷ بعد از ظهر به وقت خاور آمریکا (۰۸:۰۷ بامداد ۱۲ مارس به وقت قزاقستان) در جنوب خاور ژزقازغان قزاقستان بر زمین فرود آمد.
سه فضانورد سرنشین آن پس از گذراندن حدود شش ماه در ایستگاه فضایی بین المللی در مدار نزدیک زمین، به خانه برگشتند. این سه از اعضای اردوی اعزامی ۴۱/۴۲ی ایستگاه بودند.

در همین زمینه: 

واژه نامه:
central Asia - Soyuz spacecraft - parachute - planet - Earth - Expedition 42 - commander - Barry Wilmore - NASA - Alexander Samokutyaev - Elena Serova - Russian Federal Space Agency - Roscosmos - Zhezkazgan - Kazakhstan - low Earth orbit - International Space Station - Expedition 41

منبع: apod.nasa.gov

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه