چشم توفان "میساک" از فضا مانند یک سیاهچاله است

فضانورد تری ویرتز که ساکن ایستگاه فضایی بین المللی است تاکنون عکس های زیبایی از فضا و زمین گرفته و آن ها را در رسانه های همگانی به اشتراک گذاشته است.
میساک، یک ابَرتوفند از رده ی ۴، در عکسی که فضانورد تری ورتز از درون ایستگاه فضایی بین المللی گرفته.
 وی دیروز عکس هایی را که از اَبَر-گردباد مِیساک (Maysak) گرفته بود منتشر کرد، از جمله این نمای هراس انگیز که یکراست از بالا، از چشم غول آسای این توفان گرفته شده. وی در توییتر خود نوشت: «رو به پایین، به درون چشم توفان- پهناورترین چشم توفانی که تاکنون دیده ام. مانند سیاهچاله ای در یک فیلم علمی-تخیلی به نظر می رسید.»
چشم توفان میساک به هنگام سر زدن آفتاب. عکس از تری ورتز
به نوشته ی تارنمای AccuWeather، ابَرگردباد میساک یکی از نیرومندترین توفان های چرخندی تاریخ در ماه های ژانویه، فوریه و مارس است. این توفان چندین جزیره از جزیره های میکرونزی را در هم کوبیده، ۵ تن را کشته، و اکنون در راه فیلیپین است. سرعت بادهای میساک تا روز ۱ آوریل به ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت می رسید که هم ارز یک توفند رده ۴ بود. احتمال وزش بادهای ناگهانی که سرعتشان تا ۳۹۰ کیلومتر بر ساعت می رسد هم وجود دارد.

انتظار می رود این گردباد ضعیف تر شود ولی هنوز هم برای جزیره هایی که در مسیرش هستند تهدید به شمار می آید.
عکسی که فضانورد دیگر ایستگاه، سامانتا کریستوفورتی از گردباد میساک گرفته. منبع: ناسا- تصویر بزرگ تر
مسیر گردباد میاساک
واژه نامه:
International Space Station - astronaut - Terry Virts - Earth - social medi - Super Typhoon - Maysak - eye of the storm - Sci-Fi movie - AccuWeather - cyclone - Micronesian islands - Philippines - hurricane - Gust -

منبع: universetoday

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه