"Oh Pluto"، آهنگی به مناسبت نخستین دیدار با یک دنیای دوردست


یکی از فضاپیماهای ناسا تا دو هفته ی دیگر از کنار سیاره ی کوتوله ی پلوتو خواهد گذشت، گذری تاریخی و آن چنان حماسی که اکنون آهنگی نیز ویژه ی آن ساخته شده.

خواننده و ترانه‌سرا، کریگ وِرث، برای بزرگداشت و نشان دادن ارزش ماموریت فضاپیمای نیوهورایزنز ناسا ترانه ای به نام "اوه پلوتو" (Oh Pluto) سروده. گذر تاریخی این فضاپیما از کنار سیاره ی کوتوله ی پلوتو که در روز ۱۴ ژوییه رخ خواهد داد، نخستین نماهای نزدیک از این دنیای سرد و دوردست را بر مردمان زمین آشکار خواهد کرد.

ورث در این ترانه پلوتو را همچون دوستی آشنا و ارزشمند پنداشته که بسیار از همه ی ما دور است و اکنون می خواهیم [برای نخستین بار] با او دیدار کنیم.

وی می گوید: «ما از پیش برای آشنایی با پلوتو تلاش می کردیم، و اکنون می خواهیم خودمان را به او معرفی کنیم. من در این آهنگ می خواهم نور درونمان، بهترین بخش های انسان بودنمان، و همچنین انگیزه ای که برای آموختن، شناختن و همکاری مثبت در بسیار از ما وجود دارد را به او نشان دهم.»

ورث با همکاری خواننده و ترانه سرای دیگری به نام کریستین لوین (که به گفته ی ورث، اندیشه ی این آهنگ از او بود) این ویدیوی پنج دقیقه ای که اینجا می بینید را هم برای "اوه پلوتو" درست کرده اند که در آن، آدم های گوناگون بسیاری پیام های درود و شادباش خود را به این سیاره ی کوتوله می فرستند.

در همین زمینه: * ترانه ای برای ناسا و کنجکاوی  

واژه نامه:
NASA - Pluto - soundtrack - Craig Werth - Oh Pluto - New Horizons - dwarf planet - singer - songwriter - Christine Lavin - song

منبع: Space.com

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه