انتشار تازه‌ترین تمبرهای یادبود فضایی

تمبر یادبود کاوش پلوتو- این تصویر در اندازه ی بزرگ تر
هنگامی که در سال ۲۰۰۶، ناسا فضاپیمای نیوهورایزنز را راهی پلوتو کرد، کوله بار مرسوم "ابزارهای علمی" و "پیشران های عملیاتی" را هم با آن فرستاد. ولی مهندسان مجموعه ای از نُه "چیز" سری را هم در این کوله بار جای دادند، از جمله خاکسترهای کلاید تامبا، یابنده ی پلوتو، و چند چیز دیگر.

یکی دیگر از این اشیای باارزش یک تمبر پستی چاپ ۱۹۹۱ آمریکا با این نوشته بود: "PLUTO NOT YET EXPLORED". و بنابراین نیوهورایزنز نمادی از پژوهش های علمی خود را بر دوش داشت، چیزی که نشان می داد پس از نزدیک ترین رویارویی فضاپیما در ۱۳ ژوییه ی ۲۰۱۵، حتی پلوتو هم دیگر ناشناخته نخواهد بود. [درباره ی آن تمبر خوانده بودید: * تمبر یادبودی که بازسازی شد!]

اکنون برای بزرگداشت این کاوش تاریخی، سازمان پست آمریکا خبر انتشار رشته تمبرهای تازه ای را برای پلوتو اعلام کرده است. بر روی این تمبرها، نمای به‌روزسانی شده ای از این سیاره ی کوتوله را به همراه برداشتی هنری از فضاپیمای نیوهورایزنز می بینیم.

در این هفته انبوهی از تمبرهای فضایی منتشر شد، از تمبر یادبود پیشتازان فضا گرفته تا نماهای تازه ی سیاره ها، و تمبرهای جهانی برای کره ی ماه (برای فرستادن نامه به هر جایی از دنیا، ولی به خود ماه نه!!). باید همه ی آن ها را گردآوری کنید و به کلکسیونتان بیافزایید.
تمبر جهانی با نمایی از کره ی ماه در حال طلوع- اندازه ی بزرگ تر
تمبر با نماهایی از همه ی سیاره ها. برخی تکرار شده اند و برخی با رنگ نمایشی (کاذب) نشان داده شده اند- اندازه ی بزرگ تر
تلگرام یک ستاره در هفت آسمان: https://telegram.me/onestar_in_sevenskies

واژه نامه:
NASA - New Horizons - thruster - Pluto - Clyde Tombaugh - postage stamp - US Postal Service - dwarf planet - Star Trek - planet - Moon - Earth

منبع: universetoday

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه