بازی سه نفره در کنار حلقه ها

به نظر می رسد در این تصویر تنها دو تا از ماه های سیاره ی کیوان (زحل) در کنار حلقه های آن دیده می شوند، ولی اگر دقیق تر نگاه کنید سه ماه را خواهید یافت.

در این عکس که توسط فضاپیمای کاسینی ناسا گرفته شده، انسلادوس به قطر ۵۰۴ کیلومتر را بالای حلقه ها و ره‌آ (رئا) به قطر ۱۵۲۷ کیلومتر را هم زیر حلقه ها می بینیم. اگر خوب به سمت چپ، بالای ره‌آ نگاه کنید، نقطه ی کوچکی را هم روی حلقه ی نازک F کیوان خواهید دید که اتلس (اطلس)، ماه کوچک کیوان با قطر ۳۰ کیلومتراست.

دیدگاه این تصویر رو به سمت تاریک حلقه ها و حدود ۰.۳۴- درجه زیر صفحه ی آن هاست. این عکس در روز ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ توسط دوربین زاویه بسته ی فضاپیمای کاسینی و در طیف نور دیدنی (مریی) گرفته شده.

در زمان گرفته شدن عکس، فاصله ی کاسینی از ره‌آ، انسلادوس، و اتلس به ترتیب حدود ۲.۸ میلیون کیلومتر، ۲.۱ میلیون کیلومتر، و ۲.۴ میلیون کیلومتر بود. هر پیکسل روی ره‌آ، انسلادوس، و اتلس هم به ترتیب هم ارز ۱۶ کیلومتر، ۸ کیلومتر، و ۱۴ کیلومتر است.

--------------------------------------------
تلگرام یک ستاره در هفت آسمان:

واژه نامه:
Saturnian satellite - Enceladus - rings - Rhea - Atlas - Saturn - F ring - ring plane - Cassini spacecraft - narrow-angle

منبع: nasa

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه