فیلم رونمایی از آینه تلسکوپ جیمز وب


بزن کنار هابل! "جیمز وب" دارد می آید.
در ماه گذشته آینه ی اصلی ۱۸ تکه ی زراندود تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) که بناست نیرومندترین تلسکوپ در فضا باشد رونمایی شد. در این ویدیوی دور تند که هفته ی گذشته گرفته شده، این آینه ی ۶.۵ متری را می بینیم که بلند شده و به صورت عمودی قرار داده می شود.
در این فیلم دیدنی ۳۰ ثانیه ای مهندسان ناسا که آزمایش را زیر نظر دارند و چراغ های آزمایشگاه که بر روی سطح به شدت بازتابنده ی آینه می درخشند نیز دیده می شوند. این آینه های بریلیومی با لایه ی نازکی از طلا پوشیده شده اند تا در برابر نور فروسرخ بازتابندگی بیشتری پیدا کنند.
از جمله هدف های علمی JWST، بررسی سازوکارهای روزگار آغازین کیهان و ویژگی های سیاره هاییست که به گرد ستارگان نزدیک می چرخند. این آینه به دلیل بزرگیش برای پرتاب تا می شود و سپس اگر همه چیز روی برنامه پیش برود، تاهای آن در فضا گشوده خواهد شد. [پویانمایی زیر را ببینید]
تلسکوپ فضایی جیمز وب دستاورد همکاری میان سازمان های فضایی آمریکا، اروپا و کانادا است که برای پرتاب در اواخر سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده.


همچنین بخوانید: * تلسکوپ "جیمز وب" وارد چه مداری خواهد شد؟ 
--------------------------------------------
کانال تلگرام یک ستاره در هفت آسمان:

واژه نامه:
Hubble - James Webb Space Telescope - JWST - gold - primary mirror - NASA - reflective - beryllium - infrared - planet - star

منبع: apod.nasa.gov

3 دیدگاه شما:

ناشناس

درود بر شما
لحظه شماری میکنم برای دیدن تصاویر نفسگیر JWST از اعماق منظومه شمسی تا قرص های پیش‌ سیاره‌ای . از جمله اول هم خیلی خوشم اومد:
بزن کنار هابل! تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) دارد می آید.

یک ستاره در هفت آسمان

ممنونم دوست گرامی

Davood Ramezani

به امید پرتاب موفقیت آمیز و همچنین عملیات در مدار قرارگیری موفق برای آشکار ساز تاریخ.

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه