نمایی بی‌نظیر از پرتاب موشک فالکون ۹

این تصویر در اندازه ی بزرگ تر
در ششم ماه می، پرتاب موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس آسمان نیمه شب بر فراز جزیره ی مریت در سیاره ی زمین را روشن کرد.
مرحله ی دوم این موشک به سوی مدار زمین می رفت ولی در این چشم انداز دلپذیر و رو به جنوب خاور، به نظر می رسد کمان درخشانش مرکز کهکشان راه شیری را هدف گرفته. این عکس از پیوند دو نمای پی در پی با نوردهی های کوتاه و بلند درست شده که به کمک دوربینی که روی سه پایه گذاشته شده بود گرفته شدند و از همگذاری آن ها هم رد موشک پدیدار شده و هم کهکشان راه شیری.
یکی از این نماها که با نوردهی ۳ دقیقه ای و با حسمندی پایین گرفته شده بود به عکاس اجازه داد تا رد مرحله ی نخستِ موشک را مانند یک کمان درخشان نارنجی ثبت کند. یک نمای ۳۰ ثانیه ای با حسمندی بالا هم ستارگان و کهکشان راه شیری را آشکار کرد.
سیاره ی نارنجی‌فام بهرام (مریخ) در بالا، سمت راست چشم انداز در آسمان پرستاره می درخشد.
چند دقیقه پس از گرفتن این تصویر، موتورهای بالابرنده ی موشک دوباره روشن شدند و مرحله ی نخست فالکون ۹ را روانه ی فرود روی یکی از سکوهای شناور اسپیس ایکس به نام Of Course I Still Love You کرد که ۴۰۰ مایل دورتر، در اقیانوس اطلس خاور پایگاه پرتابش در کیپ کاناورال چشم به راه آن بود.

--------------------------------------------
کانال تلگرام یک ستاره در هفت آسمان:

واژه نامه:
Falcon 9 - SpaceX - planet - Earth - Milky Way - galaxy - stage - Mars - autonomous spaceport drone ship - Of Course I Still Love You - Cape Canaveral

منبع: apod.nasa.gov

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه