یک سال از زندگی روزانه زمین را از فاصله ۱.۶ میلیون کیلومتری ببینید


در روز ۲۰ ژوییه‌ی ۲۰۱۵، ناسا نخستین عکس از قرص کاملا روز زمین را منتشر کرد. این عکس را دوربین EPIC که روی ماهواره‌ی DSCOVR سازمان ملی اقیانوسی و جَوی (NOAA) نصب شده گرفته بود. 

اکنون یک سال گذشته و در این مدت، دوربین EPIC یک سال کامل از زندگی زمین را از مدارش که در نقطه‌ی لاگرانژی ۱، به فاصله‌ی حدود ۱.۶ میلیون کیلومتری زمین است به تصویر کشیده. در این نقطه، میان گرانشی که از زمین و خورشید بر ماهواره وارد می‌شود یک تراز (تعادل) برقرار است.

دوربین EPIC هر دو ساعت یک عکس می‌گیرد. این ویدیوی دورتند (گذر زمانی) از پیوند همین عکس‌ها درست شده و چهره‌ی زمین، ابرهای پویا و همیشه در تغییر، سامانه‌های آب و هوایی و ساختارهای ثابت آن مانند بیابان‌ها، جنگل‌ها و آبی دریاهای آن را در خود ثبت کرده است.

دوربین EPIC به دانشمندان اجازه می‌دهد لایه‌ی اوزون و سطح هواپخش‌های درون هوای زمین، بلندی ابرها، ویژگی‌های پوشش گیاهی و بازتاب‌پذیری فرابنفش زمین را دیدبانی کنند.

-------------------------------------------------
یادداشت:
* زیباترین و چشمگیرترین نکته‌ی این ویدیو که در لحظه‌ی ۱.۵۳ دقیقه دیده می‌شود، چهره‌ی زمین به هنگام خورشید گرفتگی مارس ۲۰۱۶ است، زمانی که سایه‌ی ماه از روی چهره‌ی زمین می‌گذرد. 
اینجا بیشتر درباره‌اش بخوانید: * خورشیدگرفتگی ۹ مارس از چشم یک ماهواره. یک تک عکس ثابت از آن را هم اینجا می‌بینید: 

-------------------------------------------------
کانال تلگرام یک ستاره در هفت آسمان:

واژه نامه:
NASA - Earth - EPIC - NOAA - DSCOVR - Lagrange point 1 - planet - sun - deserts - forest - ozone - aerosol - vegetation - ultraviolet - reflectivity

3 دیدگاه شما:

Packers Movers Bangalore


It has always been my belief that very good writing such as this takes researching and also talent. It’s very apparent you have performed your homework.Good job!Also visit my web blog …
Packers And Movers Bangalore

Davood Ramezani

درود
در گذشته ای نچندان دور، انسان بر این باور بود که زمین نه تنها گرد نیست، بلکه تمام کائنات نیز به دور آن می گردند.
اما همان بشر اکنون به درجه ای رسیده که گهواره اش را در هر لحظه رصد می کند.
آرزوی ما این است که بشر بتواند به گسترش این سیر تحولی با سرعت زیاد ادامه دهد تا روزی که همگی شاهد سفر میان ستاره ای یا حتی میان کهکشانی باشیم بدون هزینه ی زمانی بسیار....

آرزو بر هر انسانی عیب نیست
:)

یک ستاره در هفت آسمان

متاسفانه هستند کسانی که هنوز چنین چیزهایی را باور ندارند و حتی ویدیوهای مثل این رو هم ساختگی می دونند

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه