صومعه در مهتاب

این تصویر در اندازه‌ی بزرگ‌تر
در این چشم‌انداز وهم‌انگیز که یکی از شامگاهان ماه اکتبر را نشان می‌دهد، قرص کامل و روشن ماه را نزدیک افق می‌بینیم که دارد در آن سوی تاق‌های "دِیر ویتبای" (Whitby Abbey) غروب می‌کند.
مهتاب زمینه و دیواره‌های ویران این صومعه‌ی بِنِدیکتی که بر صخره‌ای رو به دریای شمال، در ساحل یورکشایر انگلستان بنا شده را اندکی روشن کرده است.
طرفداران رمان دراکولای برام استوکر که در سال ۱۸۹۷ نوشته شد، این دِیر و شهر ویتبای را به عنوان جایی که کشتی دراکولا به ساحل رسید و این نجیب‌زاده‌ی ترانسیلوانیایی نخستین بار پای به انگلستان گذاشت می‌شناسند. این خون‌آشام پر راز و رمز با تبدیل کردن خود به یک سگ غول‌پیکر، روی ساحل جست و با بالا رفتن از صخره، خود را به این دِیر ویرانه رساند.
این تصویر زیبا یک سراسرنمای ۳۶۰ درجه‌ی چشم‌ماهی است که از پیوند دیجیتالی ۲۳ نما درست شده.

--------------------------------------------
به تلگرام یک ستاره در هفت آسمان بپیوندید:

واژه نامه:
Hunters Moon - Whitby Abbey - Benedictine - abbey - North Sea - England - Yorkshire - Bram Stoker - novel - Dracula - Whitby - Transylvanian - count - fisheye

منبع: apod.nasa.gov

2 دیدگاه شما:

رحمان توکلی

در رومانی قصری دور افتاده قرار داره که گفته میشه متعلق به دراکولای خون آشامه . من این قصر رو از نزدیک دیدم . اونجا توریست ها میگفتند که قصر ترسناک نیست مخصوصا خواهرم دائم میگفت ترسناک نیست . در یک راه پله که پشت بام میره یواشکی پشت سر خواهرم صدای ترسناکی در آوردم که خواهرم بیهوش شد . اینم یه خاطره از قصر دراکولا

یک ستاره در هفت آسمان

هاهاهاهاها
عجب خاطره ای. خوب بود یکی هم همین شوخی رو با شما می کرد ببینیم واکنشی نشون میدادید :))

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه