مردگان متحرک فضا

* اگر از رخوت و سکون گورستان یا از زامبی‌های در حال پوسیدن می‌ترسید، پس هرگز به این سه سیاره‌ی فراخورشیدی تپ‌اختری نزدیک نشوید. 

هیچ چیز نمی‌تواند در این زیست‌ناپذیرترین گوشه‌ی کهکشان زنده بماند. فضانوردی که گذرش به سیاره‌ی پولترگایست (PSR B1257+12 c- روح شرور) بیفتد، خود را در میان سه سیاره‌ی مرده خواهد یافت که سرگردان در دل میدان‌های مغناطیسی در هم پیچیده‌ی یک جنازه‌ی ستاره‌ای (یک تپ‌اختر) به این سو و آن سو می‌روند.
برداشت هنری (نقاشی) از سیاره‌ی پولترگایست و دو همسایه‌اش که به گرد یک تپ‌اختر در گردشند. به شفق‌های قطبی سیاره دقت کنی. منبع عکس: ویکیپدیا. اندازه‌ی بزرگ‌تر (۲.۷ مگابایت)
این تپ‌اختر PSR B1257+12 نام دارد و همچون ویرانه‌های خانه‌ای که روزگاری بزرگ و باشکوه بوده، هسته‌ایست که از یک ستاره‌ی منفجر شده به جا مانده. PSR B1257+12 به نام لیچ (lich) که نام یک موجود تخیلی زامبی-گونه‌ است نیز شناخته می‌شود.

ولی این هراس‌انگیزترین موضوع در این گورستان سیاره‌ای نیست، لیچ دو باریکه‌ی تابشی چرخان دارد که در زمانی کوتاه‌تر از یک چشم بر هم زدن فضا را دور می‌زنند و می‌توانند در یک آن هر فضاپیمایی را به خاکستر تبدیل کنند. این باریکه‌های پرانرژی پی در پی بر پولترگایست و همسایه‌هایش می‌تابند و شب‌های تاریکشان را با شفق‌هایی کم‌جان روشن می‌کنند.

دو سیاره‌ی دیگر، یکی PSR B1257+12 b است که به نام دراگ (Draugr)، یک موجود زامبی-گونه در اسطوره‌های اسکاندیناوی نامیده شده و دیگری PSR B1257+12 d که نام فوبیتر (Phobetor)، ایزد کابوس‌ها در افسانه‌های یونانی را بر خود دارد.

هر سه سیاره در دهه‌ی ۱۹۹۰ و با بهره از روش "زمان‌بندی تپ‌اختر" یافته شدند، روشی که ویژه‌ی یافتن سیاره‌های پیرامون تپ‌اخترها است. اگر ناهنجاری و بی‌نظمی‌ای در زمان‌بندی تپ‌های تپ‌اختر دیده شود، می‌توان به وجود سیاره‌هایی پی برد که به گرد آن می‌چرخند. [خواندید: * ۶ روش برای یافتن سیاره‌های فراخورشیدی]

فاصله‌ی این مردگان سرگردان از زمین حدود ۲۳۰۰ سال نوریست و در صورت فلکی دوشیزه جای دارند. اگر آن چنان توانایی فراطبیعی داشتید که توانستید خود را به سطح یکی از این سه جنازه برسانید، برایتان آرزوی مرگی آسان و بی‌درد می‌کنیم!!

--------------------------------------------
به تلگرام یک ستاره در هفت آسمان بپیوندید:

واژه نامه:
grave - zombie - pulsar - planet - galaxy - Poltergeist - PSR B1257+12 c - magnetic field - star - Draugr - PSR B1257+12 b - Norse - Phobetor - PSR B1257+12 d - Greek - deity - nightmare

منبع: nasa

6 دیدگاه شما:

رحمان توکلی

شما لطف دارید .ازینکه برایمان آرزوی مرگی آسان و بی دردسر میکنید .... خب بچه ها چمدانها را بردارید .فعلا خداحافظ از ما سوغاتی نخواهید

یک ستاره در هفت آسمان

خوب بده براتون آرزوی خوب می کنم؟ :))

Davood Ramezani

درود بر شما
هر چه تعریف کنم از شما بازم کمه.
مثل همیشه تشکر فراوان به خاطر مطالب جذاب و شیوا که زحمتش رو می‌کشید.
خیلی خیلی ممنون بابت پستی که مربوط به سرعت رخ دادن ابر نو اختر هست و توی تلگرام زحمتش رو کشیدید، عااالی بود، بسیار شیوا و روان.

یک ستاره در هفت آسمان

شما محبت دارید جناب رمضانی، شرمنده می‌کنید
راستی متوجه شدید که وبلاگ تبدیل به سایت شده؟

Davood Ramezani

بله متوجه شدم
البته فکر می کنم از سرویس‌های بلاگر استفاده می کنه
من انتظار سایت کاملا جدید و منحصربفرد داشتم.
در هر حال عرض تبریک و خسته نباشید دارم

یک ستاره در هفت آسمان

خوب راستش بلاگر فضای کافی رو بهم میداد، با خودم گفتم دیگه چه نیازیه فضا بخرم و سایت جداگانه ای طراحی کنم
به هر حال سپاسگزارم از حمایتتون :)

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه