تلسکوپ جیمز وب در میان اشباح

این تصویر در اندازه‌ی بزرگ‌تر
آیا واقعا اینجا اشباحی بر فراز تلسکوپ فضایی جیمز وب شناور است؟
در اینجا این تلسکوپ را می‌بینیم که پس از خاموش شدن چراغ‌ها در اتاق تمیز تاسیسات یکپارچه‌سازی و گسترش سامانه‌های فضاپیما در مرکز پروازهای فضایی گودارد ناسا، با تکه‌های زراندود آینه‌ و تکیه‌گاه‌هایش بلند شده و سر پا نگه داشته شده.
پس از آزمایش‌های لرزشی و صداشناسی، نوبت به جستجوی هر گونه آلودگی در این تلسکوپ به کمک چراغ قوه‌های پرنور و پرتوهای فرابنفش بود، کاری که در اتاق تاریک ساده‌تر انجام می‌شود.
به دلیل کم‌نوری محیط، این عکس با نوردهی بلندمدت گرفته شده و از همین رو مهندسان و نورهای متحرک با هم نماهایی شبح‌گونه را در آن پدید آورده‌اند.
تلسکوپ فضایی جیمز وب، جانشین علمی تلسکوپ هابل خواهد بود و برای کاوش روزگار آغازین کیهان در طیف فروسرخ بهینه‌سازی شده است. بر پایه‌ی برنامه، این تلسکوپ در سال ۲۰۱۸ سوار بر یک موشک اروپایی آریان ۵ از گویان فرانسه راهی فضا خواهد شد.

--------------------------------------------
به تلگرام یک ستاره در هفت آسمان بپیوندید:

واژه نامه:
JWST - James Webb Space Telescope - gold - mirror - support structure - Goddard Space Flight Center - Spacecraft Systems Development and Integration Facility - clean room - acoustic - ultraviolet - Hubble - infrared - French Guiana - European Space Agency - Ariane 5

منبع: apod.nasa.gov

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه