تابلوی زیبای سیاره مشتری با سبک رمانتیک

نگارش png از این عکس
زمانی که اعضای ماموریت جونوی ناسا از مردم برای پردازش عکس‌های دوربین این فضاپیما (جونوکم، JunoCam) دعوت کردند، انتظار این همه کارهای زیبا و خلاقیت‌های چشمگیر هنری را نداشتند.

مناطق نارنجی و خاکستری بیرون زده از زمینه‌ی آبی-سبز در این تصویرِ کاشی‌کاری و پررنگ شده، نمایی را پدید آورده‌اند که بسیار به یک نگاره‌ی دوران رمانتیسم می‌ماند، ولی انتزاعی‌تر. نبودِ اجسام جداگانه‌ای که بشود رویشان تمرکز کرد، چشم‌ها را به سوی روشن‌ترین لکه‌ها کشانده و به ذهن اجازه می‌دهد شکل‌های زمینی آشنا را در آن جستجو کند.

[یک ستاره در هفت آسمان: گفتنی است اگر به شیوه‌ی لوچ (چپ) کردن چشم به این تصویر نگاه کنید و سرتان را به آرامی عقب و جلو ببرید، آن را به شکل زیبایی سه بعدی خواهید دید]

شهروند-دانشمند، اریک یورگنسن این اثر هنری را با یکی از عکس‌های جونو درست کرده که در روز ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۹:۲۲ بامداد به وقت اقیانوس آرام گرفته شده بود. در آن زمان، فاصله‌ی جونو از قله‌ی ابرهای مشتری به ۱۷۸۰۰ کیلومتر می‌رسید.

-------------------------------------------------
به کانال تلگرام یک ستاره در هفت آسمان بپیوندید:

واژه نامه:
NASA - Juno - JunoCam - Romantic era - abstract - Earth - Citizen scientist - Eric Jorgensen - Jovian - artwork - cloudtop

منبع: nasa

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه