مهمان ایستگاه فضایی می‌آید

این تصویر در اندازه‌ی بزرگ‌تر
رسید! سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌الملی هفته‌ی پیش با گرفتن این عکس به پیشواز فضاپیمای باری سیگنوس رفتند.
فضاپیمای سیگنوسِ شرکت اوربیتال ای‌تی‌کی سه روز پیش از آن سوار بر یک موشک اتلس پنجِ یونایتد لانچ الاینس (ULA) از کیپ کاناورال فلوریدا راهی فضا شده بود و اینجا به هنگام نزدیک شدن به ایستگاه فضایی، بر پس زمینه‌ای زیبا از سیاره‌ی زمین دیده می‌شود. ابرهای بالای تصویر از تابش خورشید که داشت بیرون از لبه‌ی بالا، سمت چپ تصویر غروب می‌کرد روشن شده‌اند.
پس از گرفته شدن این عکس، فضاپیمای روباتیک سیگنوس توسط توما پسکه، مهندس پرواز سازمان فضایی اروپا و پگی ویتسون، فرمانده‌ی گروه اعزامی ۵۱ ایستگاه فضایی با بازوی کانادارم ۲ی ایستگاه گرفته شد. فرمانده ویتسون یک زیست‌شیمیدان است که اکنون رکورد تازه‌ای را برای شمار روزهای حضور یک آمریکایی در فضا به نام خود ثبت کرده.
فضاپیمای سیگنوس در این سفر افزون بر خواروبار روزانه‌ی فضانوردان، تجهیزات لازم برای پشتیبانی از بیش از ۲۰۰ آزمایش علمی که در این پایگاه مدارگرد در دست انجام است را نیز به همراه داشت.

--------------------------------------------
کانال تلگرام یک ستاره در هفت آسمان:

واژه نامه:
astronaut - International Space Station - United Launch Alliance - Atlas V - Cape Canaveral - Florida - Orbital ATK - Cygnus spacecraft - planet - Earth - Su - Canadarm2 - ESA - Flight Engineer - Thomas Pesquet - NASA - Expedition-51 - Peggy Whitson - biochemist - football


منبع: apod.nasa.gov

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه