عکس‌های فضاپیمای جونو از لکه‌ سرخ بزرگ مشتری

عکس‌هایی که فضاپیمای جونوی ناسا از لکه‌ی سرخ بزرگ مشتری گرفته نوارهای پر پیچ و تابی از ابرهای تیره‌رنگ را نشان می‌دهد که با حرکت در یک بیضی سرخ‌رنگ، آن را رگه رگه کرده‌اند. دوربین جونوکم این عکس‌ها را روز ۱۰ ژوییه، به هنگام هفتمین گذر خود از کنار بزرگ‌ترین سیاره‌ی سامانه‌ی خورشیدی از برجسته‌ترین و آشکارترین ویژگی این سیاره گرفت. عکس‌ها در روز سه شنبه از حافظه‌ی فضاپیما دریافت شدند و بامداد چهارشنبه روی تارنمای فضاپیمای جونو انتشار یافتند.
دانشمند-شهروند، جیسون میجر با بهره از داده‌‌های جونوکم و پردازش و بهبود رنگ آنها، این تصویر از لکه‌ی سرخ بزرگ مشتری را پدید آورد. این عکس در ساعت ۰۷:۱۰ روز ۱۰ ژوییه‌ی ۲۰۱۷ به وقت اقیانوس آرام گرفته شده. در آن هنگام، فاصله‌ی فضاپیما از قله‌ی ابرهای مشتری حدود۱۳۹۱۷ کیلومتر بود.
 دانشمند-شهروند، کوین گیل با بهره از داده‌های جونوکم و پردازش و بهبود رنگ آنها، این تصویر از لکه‌ی سرخ بزرگ مشتری را پدید آورد. این عکس در ساعت ۰۷:۰۷ روز ۱۰ ژوییه‌ی ۲۰۱۷ به وقت اقیانوس آرام گرفته شده. در آن هنگام، فاصله‌ی فضاپیما از قله‌ی ابرهای مشتری ۹۸۶۶ کیلومتر بود.
دانشمند-شهروند، یرالد آیشتت با بهره از داده‌های جونوکم و پردازش و بهبود رنگ آنها، این تصویر از لکه‌ی سرخ بزرگ مشتری را پدید آورد. روشنایی تصویر به شدت افزایش یافته تا چشم بیننده را متوجه این توفان پرآوازه و محیط آشفته‌ی پیرامونش کند. این عکس در ساعت ۰۷:۰۷ روز ۱۰ ژوییه‌ی ۲۰۱۷ به وقت اقیانوس آرام گرفته شده. در آن هنگام، فاصله‌ی فضاپیما از قله‌ی ابرهای مشتری ۹۸۶۶ کیلومتر بود.

--------------------------------------------
تلگرام یک ستاره در هفت آسمان:

واژه نامه:
NASA - Juno Spacecraft - Jupiter - Great Red Spot - JunoCam - solar system - flyby - Kevin Gill - Gerald Eichstädt

منبع: nasa

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه