ماهی سفید غول‌پیکر در آسمان کالیفرنیا

این تصویر در اندازه‌ی بزرگ‌تر (۲.۳ مگ)
چه اتفاقی در آسمان افتاده؟
روز جمعه، در پی پرتاب یک موشک شرکت اسپیس X، توده‌های دود اگزوز آن چشم‌اندازی بسیار خوش‌منظره و تماشایی را در آسمان بخش‌هایی از جنوب کالیفرنیا و آریزونا پدید آورد.
این پرتاب چشمگیر از پایگاه نیروی هوایی ون‌دنبرگ نزدیک لامپوک کالیفرنیا انجام شد و توده‌هایش که در زمان‌هایی مانند یک ماهی فضایی غول‌پیکر دیده می‌شد بسیار درخشان به نظر می‌آمد زیرا خورشید که داشت غروب می‌کرد آن را از پشت روشن کرده بود.
این موشک فالکون ۹ سنگین که با پنجره‌ی پرتاب تنها یک ثانیه‌ای راه افتاده بود، ۱۰ ماهواره‌ی ایریدیوم NEXT که بخشی از یک شبکه‌ی مخابرات جهانی رو به گسترش بودند را پیروزمندانه وارد مدار نزدیک زمین کرد.
در سمت راست، دود مرحله‌ی یک را می‌بینیم که رو به پایین می‌آید و همزمان، مرحله‌ی دو که داشت به راهش رو به بالا ادامه می‌داد در نوک توده‌ی دود سمت چپ دیده می‌شود.
ویدیوهای خوبی از این پرتاب گرفته شده. عکسی که اینجا می‌بینید از جایی در اورنج کانتی کالیفرنیا، و با نوردهی ۲.۵ ثانیه‌ای گرفته شده.

------------------------------------------
کانال تلگرام یک ستاره در هفت آسمان:

واژه نامه:
SpaceX - California - Arizona - fish - Vandenberg Air Force Base - Lompoc - Sun - launch window - Falcon 9 Heavy rocket - low Earth orbit - Iridium - NEXT satellite - global communications network - Orange County

منبع: apod.nasa.gov

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه