زبانه‌ آتش‌های کالیفرنیا از فضا هم دیده می‌شود

این تصویر در اندازه‌ی بسیار بزرگ‌تر (۴.۵۴ مگ)
این عکس در روز ۵ دسامبر ۲۰۱۷ توسط ماهواره‌ی سنتینل۲ی برنامه‌ی کوپرنیک گرفته شده و زبانه‌ها و دودهای آتشسوزی بزرگ و ویرانگر شمال باختر لوس آنجلس در جنوب کالیفرنیا را نشان می‌دهد. [حتما تصویر بزرگ‌تر را ببینید]

اکنون صدها آتشنشان در نبرد با این آتشسوزی بوده و بیش از ۲۰۰ هزار نفر وادار به ترک خانه‌های خود شده‌اند. به گفته‌ی سازمان جنگلداری و پیشگیری از آتش کالیفرنیا، فصل آتشسوزی جنگل‌های کالیفرنیا در سال ۲۰۱۷ بدترین فصلی بوده که تاکنون در تاریخ این ایالت ثبت شده.

این عکس گستردگی ویرانی‌های ناشی از تازه‌ترین آتش‌ها را نشان می دهد که به اندازه‌ای بزرگ و گسترده‌اند که نامی هم رویشان گذاشته شده. از همه‌ی آنها بدتر، "آتشسوزی توماس" است که تقریبا کل شهر اوهای و منطقه‌ای در شمال شهرستان ونتورا نزدیک لبه‌ی سمت چپ تصویر را در بر گرفته.

در این عکس همچنین دو دسته آتشسوزی بزرگ دیگر را هم می‌توان دید: "آتشسوزی رای" نزدیک سانتا کلاریتا (آتش میانی) و "آتشسوزی کریک" نزدیک سیلمار (آتش سمت راست).

--------------------------------------------
به تلگرام یک ستاره در هفت آسمان بپیوندید:

واژه نامه:
Copernicus Sentinel-2 - Los Angeles - California - California Department of Forestry and Fire Protection - wildfire - Thomas Fire - Ojai - Ventura - Rye Fire - Santa Clarita - Creek Fire - Sylmar

منبع: esa

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه