عکسی از خودروی رودستر تسلا، هنگامی که هنوز در مدار زمین بود

هفته‌ی پیش یک خودرو به گرد زمین چرخید.
این خودرو که توسط انسان‌ها و روبات‌ها بر روی زمین ساخته شده بود، توسط شرکت اسپیس‌ایکس راهی فضا شد تا توانایی موشک فالکون هوی این شرکت را در فرستادن فضاپیما به درون فضای سامانه‌ی خورشیدی را نمایش دهد.
باری که این موشک به فضا برد یک سازه‌ی غافلگیرکننده بود که گمان می‌رفت نمادین‌تر از بلوک‌های بتنی باشد- یک خودرو با عروسکی به نام استارمن در لباس فضانوردی سوار بر آن.
این تصویر نمای ثابتی از یک ویدیو است که یکی از سه دوربین خودرو گرفته بود. این دوربین‌ها که به باتری خودرو وصل بودند، اکنون دیگر برقشان قطع شده.
خودرو یک پیشران دوم داشت که اندکی بعد، با روشن شدن آن از مدار زمین بیرون رفت و راهی مداری به گرد خورشید شد. در این مدار، خودرو برای همیشه میان زمین و کمربند سیارک‌ها به گردش خواهد پرداخت- البته برای همیشه که نه، شاید تا چند میلیارد سال دیگر که خورشید پف کرده و به یک غول سرخ تبدیل شود.
اگر در آن هنگام چیزی از این خودرو به جا مانده باشد، می‌تواند دریچه‌ای بی‌همتا به فناوری زمینیان در سده‌ی ۲۰ و آغاز سده‌ی ۲۱ باشد.

--------------------------------------------
تلگرام و توییتر یک ستاره در هفت آسمان:

واژه‌نامه:
car - Earth - SpaceX Company - Falcon Heavy Rocket - Solar System - concrete - mannequin - Starman - booster - Sun - asteroid belt - Red Giant

منبع: apod.nasa

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه