واژه LOVE روی ماه

این تصویر در اندازه‌ی بزرگ‌تر
در جستجویی نوآورانه‌تر، گروهی از ستاره‌شناسان آماتور ژاپنی استان اهیمه‌ در جزیره‌ی شیکوکوی ژاپن یک L-O-V-E کامل را روی ماه پیدا کرده‌اند!
آنها جستجویشان را روی این عکس با کیفیت انجام دادند که از ماه در گام چارک نخست (تربیع نخست) گرفته شده.
خود شما هم اگر بخواهید این حرف‌ها را پیدا کنید باید با دقت به جزییات سایه و روشن در راستای خط سایه‌مرز (خط میان شب و روز) ماه نگاه کنید.
پیدا کردن حرف V چندان سخت نیست. این حرف در میانه‌ی تصویر، از پادسانی (تضاد) دهانه‌‌هایی که کفشان در آن هنگام هنوز در سایه است، با لبه‌ها و پشته‌های آفتاب‌گرفته‌ درست شده.
یافتن حرف‌های L و E کمی دشوارتر است. برای یافتنشان پایین ماه، راستای سایه‌مرز را نگاه کنید. پیدا کردن حرف O هم که دیگر روی سطح پر از دهانه‌ی ماه کاری ندارد.
گفتنیست یک حرف دیگر هم اینجاست که پیش از این درباره‌اش گفته بودیم- حرف X که اگر نتوانستید پیدایش کنید این پست را ببینید.
همه‌ی این حرف‌ها برای ما جلوه‌هایی زودگذرند و تنها در زمان نزدیک به رسیدن ماه به گام چارک نخست، بر روی خط سایه‌مرز پدید می‌آیند. پس خود را برای دیدن L-O-V-E در چارک نخست بعدی (۱۵ نوامبر، ۲۴ آبان) آماده کنید.

--------------------------------------------
تلگرام و توییتر یک ستاره در هفت آسمان:

واژه‌نامه:
 Lunar LOVE - Ehime Prefecture - Shikoku Island - Japan - First Quarter - Moon - terminator - crater - ridge - planet - Earth

منبع: apod.nasa

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه