سقوط بشقاب پرنده در بیابان یوتا!؟

در سال ۲۰۰۴ یک بشقاب پرنده که با رادار ردگیری شده و بالگردها به دنبالش بودند، در بیابان‌های یوتای آمریکا بر زمین افتاد.
نه! این یک فضاپیمای بیگانه نبود. این بشقاب پرنده که اینجا عکسش را می‌بینید، کپسول "جنسیس" بود، بخشی از فضاپیمای جنسیس ناسا که سال ۲۰۰۱ برای بررسی خورشید راهی فضا شده بود.
کپسول جنسیس نمونه‌های گردآوری شده‌ی این فضاپیما را با خود به زمین برگردانده بود، ولی به دلیل باز نشدن چترهایش، فرودی سخت داشت و با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت به زمین کوبیده شد.
فضاپیمای جنسیس که به گرد خورشید می‌چرخید، ذرات باد خورشیدی را که به طور معمول توسط میدان مغناطیسی زمین پس زده می‌شوند گردآوری می‌کرد.
با وجود فرود سختِ کپسول جنسیس، بسیاری از نمونه‌هایی که با آن به زمین برگردانده شد در شرایطی به اندازه‌ی کافی مناسب برای بررسی بودند.
از جمله یافته‌هایی که با بهره از جنسیس انجام شده، جزییاتی تازه درباره‌ی همنهش خورشید بوده و نیز این که چگونه برخی از عنصرها در جاهای گوناگون سامانه‌ی خورشیدی، فراوانی‌های متفاوتی دارند.
این یافته‌ها سرنخ‌هایی فریبنده درباره‌ی فرآیند پیدایش خورشید و سیاره‌ها در میلیاردها سال پیش برای دانشمندان فراهم کرده است.

--------------------------------------------
تلگرام و توییتر یک ستاره در هفت آسمان:

واژه‌نامه:
flying saucer - Utah - radar - alien - Genesis - NASA - Sun - parachute - solar wind - Earth - magnetic field - element - Solar System

منبع: apod.nasa

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه