ویدیویی از آغاز سفر آپولو ۱۱

اگر ویدیو اینجا اجرا نشد می‌توانید آن را در تلگرام و یا توییتر یک ستاره در هفت آسمان تماشا کنید
همه ماه را می‌دیدند ولی هیچکس تاکنون به آن نرفته بود.
مردمان سیاره‌ی زمین ۵۰ سال پیش در روزی چون امروز با شگفتی و حیرت یک موشک پرقدرت ساترن ۵ را دیدند که می‌خواست انسان‌هایی را با خود ببرد. به کجا؟ به ماه!
برخی از کارشناسان هوافضا بر این گمان بودند که این موشک به اندازه‌ای پیچیده است که چیزهای بسیاری باید درست کار می‌کردند تا آپولو ۱۱ در پایان، تنها یک ماموریت تمرینی دیگر برای یک فرود پیروزمندانه‌ی آینده بر ماه شود.
ولی آنها به ماه رفتند.
در آغاز این ویدیو فضانوردان، باز آلدرین، نیل آرمسترانگ، و مایکل کالینز را می‌بینیم که دارند راهی موشکِ آماده‌ی پرتاب می‌شوند.
موشک پُرتوان ساترن ۵ برمی‌خیزد و در برابر دیدگان مردم در کیپ کاناورال فلوریدای آمریکا، و بینندگان تلویزیونی سرتاسر دنیا راهی فضا می‌شود.
رخدادهای چند روز بعد، از جمله گام گذاشتن بر خاک ماه که ۵۰ سال پیش در روزی چون شنبه‌ی آینده انجام گرفت، تا همیشه به عنوان نقطه عطفی در تاریخ بشر، و نمایشی بی‌مانند از نبوغ انسان‌ در یادها خواهد ماند.
در این هفته بزرگداشت ۵۰مین سالگرد نخستین فرود انسان بر ماه در بسیاری از نقاط جهان برگزار خواهد شد.

--------------------------------------------
تلگرام و توییتر یک ستاره در هفت آسمان:

واژه‌نامه:
Apollo 11 - Moon - planet - Earth - Saturn V rocket - astronaut - Aldrin - Armstrong - Collins - Cape Canaveral - Florida - USA

منبع: apod.nasa

1 دیدگاه شما:

ناشناس

کمی مطالعه کنید کمربند ون الن امکان خروج موجودات زنده رو از کره زمین نمیدهد. انسان هیچ وقت به کره ماه نرفته. دلایل آنقدر زیاد هست که هر کسی کمی فکر و تحقیق کند متوجه میشود. نازا هم یک ارگان دولتی وابسته به وزارت دفاع میباشد که به هیچ وجه صلاحیت مستقل علمی ندارد. درجه حرارت در روز در کره ماه 126 درجه سانتیگراد و در شب به منهای 173 درجه سانتیگراد میرسد. یعنی یک تفاوت 299 درجه سانتگراد در طول یک شبانه روز!!

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه