عکاسی از تندیس مسیح در ریودوژانیو از ساحل سانفرانسیسکو!

در این هفته، میلا زینکووا نگاهی به بیرون، به اقیانوس انداخت و چشم‌اندازی آشنا را دید: تندیس مسیح در ریودوژانیروی برزیل. این شگفت‌آور بود زیرا زینکووا در ریودوژانیرو نبود، بلکه در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا بود، ۷۰۰۰ مایل (بیش از ۱۱۰۰۰ کیلومتر) دورتر!
زینکووا می‌گوید: «این یک سراب بود!»

وی می‌افزاید: «این در حقیقت چراغ دریایی جزایر فارالون در باختر سانفرانسیسکو بود که در اثر سرابِ "پری مورگانا" پیکره‌اش دگرگون شده بود.»

پری مورگانا گونه‌ای از سراب‌های غروب است که در اثر وارونگی‌های دمایی نیرومند پدید می‌آید. کلیدش هم لایه‌ای از هوای سردتر از معمول درست بر فراز سطح دریا است. نوری که از درون این لایه می‌گذرد می‌تواند به شیوه‌های خیال‌انگیزی دستخوش اعوجاج و کشیدگی شده و چشم‌اندازهای فریب‌دهنده‌ای بیافریند، مانند کشتی‌های اواح که در هوا شناورند، قرص کامل ماه که مانند یک تکه آجر مستطیلی شده، و دیواره‌های دروغینی از آب که بالا می‌آیند.

در این مورد، سراب پری مورگانا باعث شده یک چراغ دریایی در کالیفرنیا پیکره‌ی تندیسی در برزیل را پیدا کند. زینکووا می‌گوید: «همه‌اش این نبود. گویا پری مورگانا از این طرح راضی نبود زیرا یک بند داشت دگرگون می‌شد و تغییر شکل می‌داد، چنانچه در این ویدیو می‌بینید»
اگر ویدیو اینجا اجرا نشد می‌توانید آن را در تلگرام یک ستاره در هفت آسمان ببینید
-------------------------------------------
تلگرام و توییتر یک ستاره در هفت آسمان:

واژه نامه:
Mila Zinkova - Christ the Redeemer - Rio de Janeiro - Brazil - San Francisco - California - mirage - Farallon Islands - lighthouse - Fata Morgana - temperature inversion - full Moon - Brazilian statue

منبع: spaceweather

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه