گذر زمان از نیمه‌شب تا طلوع آفتاب در یک تصویر

این تصویر در اندازه‌ی بزرگ‌تر
این چشم‌انداز فراواقعی یک سراسرنمای زمان‌گریز است که آسمانِ چند زمان پی در پی از شب را در بر دارد: پیش از سپیده‌دم، ساعت آبی، و طلوع آفتاب.
عکس‌هایی که این تصویر از پیوندشان به دست آمده در زمانی نزدیک به آغاز بهار نیمکره‌ی شمالیِ سیاره‌ی زمین گرفته شده بودند، در ساعت‌هایی میان ۴:۳۰ و ۷:۰۰ بامداد از جایی رو به دره‌ی ریو گرانده در شمال نیومکزیکو.
در نماهای آسمان شب در لبه‌ی جنوبی (سمت راست) چشم‌انداز که درست پیش از آغاز زمان گرگ و میش گرفته شده بودند کهکشان راه شیری به خوبی نمایانست.
رو به سمت خاور (شرق)، پیوند طیفی از نوردهی‌های کوتاه و بلند باعث شده تغییر روشنایی آسمان که با برآمدن خورشید از پشت ستیغ‌های دوردست رشته‌کوه "سنگره دکریستو" روشن و روشن‌تر می‌شود را ببینیم.
بخش میانه‌ی چشم‌انداز هم از پیوند نماهایی درست شده که به هنگام ساعت آبی وسوسه‌انگیز بهاری گرفته شده بودند، زمانی که تاریک آسمان شب و روشنیِ آسمان بامدادی بر فراز این بیابان بلند با هم می‌آمیزند.

--------------------------------------------
تلگرام و توییتر یک ستاره در هفت آسمان:

واژه‌نامه:
surreal - timelapse - panorama - blue hour - planet - Earth - New Mexico - Rio Grande Valley - Milky Way - Sun - Sangre de Cristo Mountains

منبع: apod.nasa

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه