چینی‌ها "چیزی ناشناخته" را در مدار زمین گذاشته‌اند


اگر ویدیو اینجا اجرا نشد می‌تتوانید آن را در تلگرام یا فیسبوک یک ستاره در هفت آسمان ببینید
چند روز پیش از نخستین هواپیمای فضایی چین گفتیم (اینجا) که روز ۶ سپتامبر، در پایان ماموریتی دو روزه به زمین برگشت. اکنون می‌بینیم که این هواپیما چیزی را پشت سرش در مدار گذاشته، چیزی با ویژگی‌ها و کارکردهای ناشناخته که ارتش آمریکا آن را "جسم ای" (Object A) نامیده.

دیشب در هلند، دکتر مارکو لانگ‌بروک با دوربین دستی‌ خود این جسم را در آسمان ردیابی و دنبال کرد.

لانگ‌بروک می‌گوید: «درخشش آن به آهستگی ولی آشکارا تغییر می‌کرد، از بزرگای (قدرِ) ۴+ تا ناپیدا (کم‌نورتر از ۷+). منحنی نوری آن دو اوج درخشش، و دو دوره‌ی ناپیداییِ عمده داشت. دوره‌ی اوج-تا-اوج حدود ۸۰ ثانیه بود، پس اگر دلیلش غلتیدن این جسم باشد، غلتشی آهسته است.»
منحنی نور "جسم ای"

"جسم ای" همچنین یک چشمه‌ی تراگسیل رادیویی هم هست. اسکات تیلی که یک آپارگر (اپراتور) رادیویی آماتور است آن را در بسامد ۲۲۸۹ مگاهرتز ردیابی کرده است و می‌گوید سیگنال‌های رادیویی آن با یک دوره‌ی حدود ۸۰ ثانیه کم و زیاد می‌شود- همانند منحنی نوری که لانگ‌بروک به دست آورده.

اینها با هم چه معنایی می‌دهند؟ لانگ‌بروک می‌گوید: «گمانه‌زنی‌ها اینست که "جسم ای " یا یک ماهواره‌ی بازرس (inspector satellite) است که برای بررسی بیرون هواپیمای فضایی چین پیش از فرود به کار رفته، یا شاید هم گونه‌ای مدول پشتیبانی است که به بیرون پرتاب شده.»

به بیان دیگر، خدا می‌داند چیست!

--------------------------------------------
تلگرام و توییتر یک ستاره در هفت آسمان:

telegram.me/onestar_in_sevenskies

twitter.com/1star_7sky


واژه‌نامه:

China - space plan - Earth - Object A - US military - Netherlands - Marco Langbroek - magnitude - light curve - radio transmission - Scott Tilley - inspector satellit - module


منبع: spaceweather

برگردان: یک ستاره در هفت آسمان


0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه