چهره ماه به هنگام روز

این تصویر در اندازه‌ی بزرگ‌تر (۳.۹ مگ)

برخی از مردم فکر می‌کنند ماه را تنها در شب می‌توان دید. ولی مه‌یینگ لی، عکاس تایوانی می‌گوید: «در واقع اگر به آسمان نگاه کنید پی می‌برید که ماه نه تنها می‌تواند به هنگام روز دیده شود، بلکه بسیار هم افسونگر خواهد بود.»

این تصویر از پیوند عکس‌هایی درست شده که خودِ لی در ۵ سالِ گذشته گرفته و ماهِ روزهنگام را در همه‌ی گام‌ها یا نمودهایش نشان می‌دهد.

لی می‌گوید: «یک چیز ویژه درباره‌ی این عکس اینست که می‌توانید پیوندِ میان ماه و آسمان را در آن ببینید.»«ماه‌های هلالی نزدیک به خورشیدند، بنابراین تنها در زمان‌های غروب و طلوع خورشید می‌توان آنها را دید؛ [زمانی که] آسمان پیرامونشان صورتی یا کِرِمی است. آسمان پیرامون ماه‌های نیمه یا ماه‌های کوژ آبی‌رنگ است، بنابراین پیدا کردنشان در روشنی روز به نسبت آسان است.»

لی می‌افزاید: «ماهِ کامل را به هنگام روز از همه سخت‌تر می‌توان دید.»«در تابستان، روز درازتر است و شانسی برای دیدنِ ماه وجود دارد. ولی در تایوان، هوا در بعد از ظهرهای تابستان بد می‌شود، از همین رو در ۵ سال گذشته تنها توانستم یک عکس از ماه کامل، آن هم در هوایی مه‌آلود بگیرم- آخرین نما در ردیف دوم.»


--------------------------------------------------

تلگرام، توییتر و فیسبوک یک ستاره در هفت آسمان:

telegram.me/onestar_in_sevenskies
twitter.com/1star_7sky
facebook.com/1star7sky

واژه‌نامه:

Moon - Taiwan - Meiying Lee - phase - crescent - gibbous

منبع: اسپیس‌ودر
برگردان: یک ستاره در هفت آسمان

0 دیدگاه شما:

Blogger template 'Browniac' by Ourblogtemplates.com 2008

بالای صفحه